Acum o luna jumate, ma abordeaza Mircea Mester pe messenger cu o propunere foarte misto. Eu tocmai ma despartisem de prietena mea si Mester voia sa facem un clip pentru “jumatatile noastre”. N-am stat foarte mult pe ganduri pentru ca pana la urma nu conta asta, ci era o initativa foarte misto.

Dupa ce-am aflat restul detaliilor, abia asteptam ziua filmarilor. Intr-un mare secret(tweetmeet), ne-am intalnit intr-o sambata la sediul Tabu pentru a filma clipul cu pricina. A trebuit sa “ascundem adevarul” (ca sa nu zic mintim) despre locul unde eram tocmai pentru a nu periclita surpriza de azi.

La filmari, distractie mare… pe langa filmarea propriu-zisa (cu Mircea Mester regizor), au iesit cateva discutii interesante intre cei 25 de bloggeri, care au speriat un pic fetele din redactia Tabu.

Desi unii spun ca a fost greu sa faci 25 de barbati sa tina secret un lucru timp de o luna jumate… eu zic ca era si mai greu cu 25 de femei :D.

Inainte sa vedeti clipul, trebuie sa ii multumesc din nou lui Mircea Mester pentru invitatie, Cristinei Bazavan si fetelor de la Tabu, pentru ca ne-au gazduit, lui Alex Traila, care ne-a filmat in toate pozitiile, lui Dan Teodorescu (ala de la Taxi) pentru ca a acceptat sa apara si el in clip (cred ca e singurul clip in care apare) si nu in ultimul rand lui Valentin Narcis-Sturzu, aka bimus, care a montat videoclipul. A iesit CevaDeVis!

Trupa Taxi lanseaza azi, de la ora 21:00, in Jukebox, albumul “Cele doua cuvinte”. Ne vedem acolo.

In caz ca nu i-ati recunoscut, cei 25 de bloggeri sunt, in ordinea aparitiei:

Bobby Voicu – http://www.bobbyvoicu.ro
Andrei Cismaru – http://andreicismaru.ro/
Alex Ciucă – http://www.hoinaru.ro/
Andrei “Bicky” Băicoianu – http://twitter.com/andreibicky
Ionuţ Bunescu – http://www.bunescu.ro/
Marius “Make” Matache – http://www.mariusmatache.ro/
Adi Zăbavă – http://www.adizabava.ro/
Laurenţiu Buică – http://www.laurentiubuica.ro/
Cristi Dorombach – http://www.piticu.ro/
Bogdan Marin – http://rastabogdan.wordpress.com/
Alex Tunaru – http://www.tunaru.ro/
Alex Cîrstea – http://www.alexymsg.blogspot.com/
Ştefan Murgeanu – http://www.concediaza-ti-seful.ro/
Auraş Mihai – http://aurasmihai.ro/
Sorin Grumăzescu – http://soringrumazescu.ro/
Claudiu Ciobanu – http://www.retail-fmcg.ro/
Adrian Ciubotaru – http://www.adrianciubotaru.ro/
Cristian China-Birta – http://chinezu.eu/
Daniel Stancu – http://www.birkof.ro/
Alin Pandaru – http://pandutzu.com/
Robert Antonescu – http://www.robertantonescu.ro/
Toma Nicolau – http://tomanicolau.ro/
Lucian Marin – http://lucianmarin.wordpress.com/
Vlad Dulea – http://vlad.dulea.ro/
Mircea Meşter – http://mirceamester.ro/

13 comentarii

Comentezi?