Well.. iata ca a venit si primul bal al bobocilor si am fost prezent acolo. Nu a fost balul facultatii mele, ci cel al Facultatii de Limbi Straine din cadrul Universitatii Bucuresti si al Facultatii de Inginerie Electrica din cadrul Politehncii. Aveam chef de un bal, dar principalul motiv...
Stiu ca e mult de citit, dar merita.Confesiunile unui angajat al Mc Donald’sE adevarat ca nu te obliga nimeni sa mamanci si se aude asa printreoameni ca mancarea de la mc nu face bine deloc ( nu numai mancarea)dar asta este alta mancare de “filet-o-fish”.Ca lucrator al Mc artrebui...
Ar trebui să ne naştem bătrâni,
Să venim înţelepţi,
Să fim în stare de-a hotărî soarta noastră în lume,
Să ştim din răscrucea primară ce drumuri pornesc
Şi iresponsabil să fie doar dorul de-a merge.
Apoi să ne facem mai tineri, mai tineri, mergând,
Maturi şi puternici s-ajungem la poarta creaţiei,
Să trecem de ea şi-n...
Acuma stiu ca marea ma asteapta (Alo, ba, sunt la Fetesti bai!)Nisipul ma va saruta si el (Pe autostrada da...)O scoica o sa ma zgarie in mana dreapta (Nu stiu, dar fac o baie cum ajung...)Algele o sa ma zgarie nitel (Nu...sunt singur...ne-am certat...)