Meci in ceata…

… intre Dinamo si FC Arges. Ultimul meci al lui Dinamo pe teren propriu din acest an a culminat cu o victorie cu 2-0. Pe o ceata foarte densa, si pe un stadion pe care iti trebuie binoclu ca sa vezi ceva pe teren… nu prea am vazut jucatorii in prima repriza, semn ca ostilitatile s-au desfasurat mai mult in terenul Argesenilor. Am vazut totusi in prima repriza, o bara a pitestenilor si un sut care a trecut foarte aproape de vinclul lui Dolha (Lobont e accidentat). In repriza a 2-a s-au schimbat terenurile si astfel am vazut si eu echipele.. pentru ca si de datat asta Dinamo a fost peste FC Arges. Un penalty ratat de Danciulesc si 2 goluri semnate de Ad. Cristea si Miranda (in sfarsit a marcat :)) ) . Multe mesaje ironice din partea galeriei dinamoviste, vis-a-vis de evenimentele petrecute saptamana trecuta la petrecerea lui Torje… multe injuraturi… (catre Pulhac, Torje, Ropotan si Goian) . In rest scandari referitoare la Catalin Hildan.. si deloc pentru a incuraja echipa… . Special thanks to Mircea Rednic.. care a dat ocazia intregului stadion sa-i injure pe Torje si Ropotan in timpul schimbarilor  :p